این نوع مواد آرایشی باید تعویض شوند

امروزه زنان زیادی به سوی آرایش و لوازم آرایشی روی آورده اند. بهتر است از لوازم آرایشی استاندارد استفاده کنید تا از عوارض لوازم آرایشی غیر بهداشتی در امان بمانید. با ما همراه باشید.

 مهندس مریم قیاسی با اشاره به ترکیبات رنگی آرایشی که برای زیباسازی پوست صورت و لب‌ها به کار می ‌روند، گفت: انتخاب مواد آرایشی صورت بسیار مهم است، زیرا برای مدت طولانی در تماس مستقیم با پوست هستند.

وی، مواد آرایشی حاوی ضد آفتاب را موثر درجلوگیری از سرطان پوست و چروک بیان کرد و افزود: به طور معمول مواد آرایشی صورت باید غیرحساسیت زا، ضد آکنه باشد که محصول را کمتر حساسیت‌زا کند.

قیاسی سایه ی چشم، خط چشم و ریمل را از انواع مواد آرایشی چشم نام برد و اظهار کرد: شستشو و مالش شدید چشم برای پاک کردن آرایش ممکن است مخرب باشد. اغلب مواد آلرژی ‌زا می ‌توانند با انگشت به چشم وارد شوند.

وی افزود:مواد آرایشی حاوی آب (قابل شستشو) راحت ‌تر پاک می ‌شوند.

 قیاسی با تاکید بر اینکه مواد آرایشی چشم نباید بین افراد مشترک باشد گفت: بهتر است مواد آرایشی چشم هر سه یا چهار ماه عوض شوند، زیرا امکان آلودگی باکتریایی وجود دارد.

کارشناس نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه ، به مواد آرایشی لب شامل رژ لب و براق کننده اشاره و اظهار کردمواد آرایشی لب، لب‌های ترک خورده و خشک را مرطوب و از آفتاب محافظت می‌ کنند، بعضی از رژ لب هایی که برای مدت طولانی رنگ آنها باقی می ماند، ممکن است باعث درماتیت تماسی آلرژیک شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *